V petek 16. 12. 2022 smo se nadarjeni učenci v spremstvu učiteljice Tee Koračin odpravili v praznično okrašen Maribor. Že več tednov pred načrtovanim ogledom smo se v šoli pripravljali z raziskovanjem mariborskih znamenitosti.

Naše druženje se je začelo ob 13.40, ko smo se zbrali v računalniški učilnici. Pred odhodom na avtobus smo se še posladkali s palačinkami. V mestu Maribor smo bili približno štiri ure. Sprehodili smo se od Grajskega trga, stadiona Ljudski vrt, pa vse do Rotovža in Lenta. Pri vsaki znamenitosti je eden izmed nas povedal nekaj o njej. Med hojo smo se tudi veliko pogovarjali in smejali. Pred odhodom na avtobus smo se še ustavili v Evroparku, kjer smo se pogreli. Okrog sedme ure zvečer smo se vrnili nazaj v šolo, kjer se je naše druženje zaključilo. Klik na galerijo.

Tjaša Rojht, 9. a