Tudi v šolskem letu 2019/2020 je izposoja učbenikov iz učbeniških skladov za vse učence brezplačna.

Učbenike učenci vrnejo ob koncu šolskega leta, za novo šolsko leto pa jih dobijo najkasneje prvi teden  v septembru, učenci 1. in 2. razreda razreda pa delovne zvezke oz. delovne učbenike. Na koncu šolskega leta se odpišejo delovni učbeniki in delovni zvezki za 1. in 2. razred osnovne šole.

Uporabnik sklada je dolžan plačati odškodnino, če konec leta vrne poškodovan ali uničen učbenik, ali ga ne vrne.

V skladu s Pravilnikom o upravljanju učbeniškega sklada se višina odškodnine določi na podlagi nabavne cene ter starosti učbenika, ki je izposojen. Ob koncu prvega leta uporabe učbenika višina odškodnine ne sme presegati nabavne cene učbenika. Ob koncu drugega leta uporabe učbenika višina odškodnine ne sme presegati dveh tretjin nabavne cene učbenika. Po tretjem letu uporabe učbenika odškodnina ne sme presegati ene tretjine cene učbenika, višino odškodnine pa določi ravnatelj. (Pravilnik o upravljanju US, 10. člen)

Upravljavka učbeniškega sklada: Darinka Budja

Pravilnik o upravljanju učbeniških skladov (2017)

Dopolnitev pravilnika