TEKMOVANJE KENGURU IN TEKMOVANJE ZA VEGOVA PRIZNANJA

Tekmovanje osnovnošolcev v znanju matematike za Vegova priznanja organizira društvo matematikov fizikov in astronomov – DMFA.

Cilji in namen tekmovanja

• Širjenje znanja in poglabljanje že osvojenih znanj tudi nad zahtevnostjo rednega programa na področju matematike za OŠ,
  • primerjanje znanja med učenci na področju matematike,
  • popularizacija matematike,
  • odkrivanje in spodbujanje za matematiko nadarjenih učencev,
  • motivacija za nadaljnje poglabljanje znanja s področja matematike,
  • spodbujanje druženja mladih iz različnih šol in okolij.

Tekmovanje poteka za učence od 1. – 9. razreda. Udeležba na tekmovanju je prostovoljna.  Tekmujejo lahko le učenci, ki do tekmovanja oddajo podpisano pisno izjavo staršev ali skrbnikov s katero soglašajo z javno objavo dosežkov.

Na osnovi pravilnika o organizaciji tekmovanj poteka tekmovanje iz matematike v dveh skupinah:

INTERESNO TEKMOVANJE: 1. razred – 7. razred – tekmovanje osnovnošolcev v znanju matematike za Kenguru Vegova priznanja .
  • Za udeležbo na tekmovanju je določena prijavnina na tekmovanje – 1,70 €.

RAZPIS TEKMOVANJA : 1. – 7. razred

PRAVILNIK TEKMOVANJA 1. – 7. razred

VSEBINSKI PROGRAM TEKMOVANJA 6. in 7. razred

SELEKCIJSKO TEKMOVANJE 8. razred in 9. razred – tekmovanje osnovnošolcev v znanju matematike za Vegova priznanja.
  • Za udeležbo na tekmovanju ni prijavnine.

RAZPIS TEKMOVANJA: 8. in 9. razred

PRAVILNIK TEKMOVANJA 8. in 9. razred

VSEBINSKI PROGRAM TEKMOVANJA 8. in 9. razred

Tekmovanje za učence od 1. – 5. razreda je samo  na šolski ravni. Za učence od 6. – 9. razreda pa poteka na treh ravneh.

šolsko tekmovanje:

• četrtek, 21. marec 2024, ob 11.00, 1. – 3. razred
  • četrtek, 21. marec 2024, ob 13.00,  4. – 9. razred

regijsko tekmovanje:

• 4. aprila 2024 ob 13.00, 6. – 9. razred

državno tekmovanje:

• sobota, 20. april 2024, ob 9.00, 6. – 9. razred

PRIPRAVA NA TEKMOVANJE

Na tekmovanje se bomo pripravljali pri pouku in pri krožku. Za samostojne vaje pa sta v knjižnici na voljo knjigi Mednarodni matematični kenguru ali vaje in naloge iz predhodnih tekmovanj, ki jih preko spleta lahko naročite pri DMFA.

Vodja tekmovanja Mojca Burjek

Skupno 2.244 obiskov, današnjih obiskov 1