Mednarodna mladinska knjižnica iz Muenchna vabi otroke z vseh koncev sveta, da narišejo sebe v času pandemije.

Portreti bodo razstavljeni na njihovi virtualni razstavi “I-solation. Kids, draw yourselves”

Risbe, opremljene z imenom, starostjo in državo avtorja, pošljite na direktion@ijb.de

Razstava

NAGRADNI IZZIV Vesele šole: DRUŽINSKO KOSILO

Doma pomagaj pri serviranju tvojega najljubšega kosila. Krožnik ali obloženo mizo fotografiraj in fotografijo s pripisom »Družinsko kosilo« pošlji na elektronski naslov vesela.sola@mkz.si .

Žirija bo ocenila vse prispevke, ki bodo na Veselo šolo prispeli do 6. maja. Izbrali bomo tri zmagovalce natečaja, ki bodo poslali fotografijo najbolj izvirnega krožnika ali obložene mize. Zmagovalci prejmejo paket presenečenja, ki ga podarja Mercator.

Pravila natečaja

NAGRADNI STRIPOVSKI NATEČAJ Muzeja novejše zgodovine Slovenije

Leže, sede, delovno, za računalnikom, beroč knjige, vadeč kitaro, …

6-sličnem stripu nam ilustrirajte vaše preživljanje časa in skupaj bomo sestavili razstavo o življenju v času koronavirusa. Najboljše strip zgodbe bodo nagrajene. Stripe do 1. maja 2020 pošljite na: urska.purg@muzej-nz.si . Pripišite ime, priimek, starost in seveda naslov stripa.

S sodelovanjem v natečaju in s pošiljanjem zgodbe po e-pošti se strinjate z javno uporabo zgodbe za namene priprave razstave, kakor za deljenje na družabnih omrežjih Muzeja novejše zgodovine Slovenije in v medijih.

Primeri stripov

LIKOVNI NATEČAJ – Tehnologija prihodnosti

Z ilustracijo, stripom, sliko ali kipom prikažite, kako si predstavljate, da se bo razvijala tehnologija v prihodnosti. Bodo med nami hodili roboti? Kako bodo izgledala prevozna sredstva prihodnosti? Kako bodo izgledala mesta? Bo človeštvo uspelo navezati stik z Nezemljani? Bomo naselili druge planete?

Prispevke sprejemajo do nedelje, 30. avgusta 2020, na elektronskem naslovu natecaj@nmn.si (oblika JPG ali PNG, ločljivost vsaj 240dpi, s pripisom “Za likovni natečaj”). Zmagovalec bo razglašen na dogodku Na meji nevidnega, 19. septembra 2020.

Pravila natečaja

NAGRADNI NATEČAJ GALERIJE BOŽIDAR JAKAC  #ostanidoma in ustvari cvetoče krošnje

Nariši, naslikaj ali izdelaj grafiko (z odtisi prstov, listov dreves, predmetov…) z motivom CVETOČE KROŠNJE (ki jih gledam skozi okno)

Do vključno 3. maja 2020 pošlji fotografijo izdelka na naslov info@galerija-bj.si. Pripiši, v kateri razred hodiš in od kod prihajaš.

Izdelki bodo objavljeni na fb in instragram profilu GBJ. Iz vsake triade bodo izbrali po 2 najboljša izdelka, katerih ustvarjalci bodo prejeli magnet z motivom umetnine GBJ in družinsko vstopnico za Galerijo Božidar Jakac.

Kako ustvariti grafiko doma? Tukaj imaš nekaj predlogov: monotipijaodtis rok (nog, listov dreves), odtis predmetov (lego kocke, zamaški, …).

Pravilnik natečaja

Pogoji sodelovanja

Kaj v času karantene najbolj pogrešate?

Narišite, do 21. aprila pošljite risbice na elektronski naslov: dogodki@proevent.si s pripisom Nagradni natečaj Otroški bazar in se potegujte za nagrade.

Pogoji sodelovanja