Spoštovani starši.

Obveščamo vas, da se od jutri, ponedeljka, 21. 2. 2022, skladno z določili Odloka o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19, sprošča večina ukrepov na področju šolstva.

Ukinjajo se namreč karantene in samotestiranje za učence in delavce šole. Za osebe, ki so v karanteno bile napotene do vključno petka, 18.2.2022, le-ta velja do izteka in se ne prekinja. Tudi pogoj PCT za šole ni več potreben in se zato ne preverja več. V veljavi ostaja le obvezno razkuževanje rok ob vstopu v zaprt javni prostor ter obvezna nošnja kirurške maske tipa l oz. llR ali zaščitne maske tipa FFP2 oz. FFP3.

Še nadalje ni obvezna uporaba zaščitne maske za:

• otroke, do dopolnjenega 6. leta starosti,
  • vzgojitelje predšolskih otrok in vzgojitelje predšolskih otrok – pomočnike vzgojitelja pri opravljanju neposrednega dela z otroki,
  • nastopajoče na javnih kulturnih prireditvah in na njihovih vajah,
  • osebe, ki izvajajo športno vadbo,
  • osebe s posebnimi potrebami, ki jim je uporaba zaščitne maske iz objektivnih razlogov onemogočena,
  • učence in dijake pri pouku športne vzgoje in pouku športa,
  • učence glasbene šole pri pouku pihal, trobil, petja, plesne pripravnice, sodobnega plesa in baleta, ter dijake pri pouku plesa, petja in inštrumenta,
  • za tolmače za slovenski znakovni jezik pri komunikaciji z gluhimi in naglušnimi osebami.

Na šoli se bomo še vedno trudili, da bomo z upoštevanjem nekaterih preventivnih ukrepov (zračenje, razkuževanje, čiščenje, ipd.) omejevali možnosti širitve okužb. Prav tako še vedno velja, da smejo v šolo le zdravi otroci, tako da starše prosimo, da ste pozorni na zdravstveno stanje vašega otroka. Izolacije so sicer še vedno v veljavi, zato obolele osebe ostajajo doma.

Želim vam prijetno nedeljo in vas lepo pozdravljam.

Mateja Veltrusky, ravnateljica