V podjetju Aquasystems so 22. marca (svetovni dan voda) organizirali projekt “Varujmo svojo kapljico vode”, ki je namenjen aktivnemu in zabavnemu izobraževanju osnovnošolcev o tematikah, povezanih s čiščenjem odpadnih voda.

Tekmovali smo tudi mi. Oblikovali smo svoje kapljice in z njimi skozi igro in medsebojnim sodelovanjem uspešno pridobivali točke. Veliko točk smo si prislužili tudi z izdelavo praktičnih nalog na temo “Pijem vodo iz pipe – Voda iz pipe. Že pri vas doma.” (1. triada, 2. triada, 3. triada)

Ker smo izmed vseh mariborskih osnovnih šol zbrali največje število točk, nam je podjetje doniralo 1.000 evrov, ki so namenjeni za potrebe učnih projektov na področju naravoslovja. Denar bomo porabili za ureditev učilnice na prostem.

Dokazali smo, da velja rek “V slogi je moč”.

Bravo!