V Mariboru in okolici bo v času od 29.9.2022 do 1.10.2022 potekal Festival sprehodov. Učenci OŠ Malečnik bodo tudi v letošnjem letu v sodelovanju z nevladno organizacijo Rajzefiber, pripravili sprehod po Malečniku, z naslovom Od Malečnika do Šempetra, in sicer v soboto, 1.10.2022

Sprehod, namenjen prebivalcem Maribora, Malečnika in ostalim prijavljenim se bo začel ob 11.00 uri pred šolo. Pot bo vodila do cerkve, kjer bodo učenci sprehajalcem razkrili skrivnosti podzemnih katakomb ter po Križevem potu na Gorco.

Dogodek se bo odvijal v sklopu Dnevov evropske kulturne dediščine in bo medijsko podprt v oddaji Dobro jutro iz Maribora na Televiziji Slovenija 1 ter v časnikih. Program sprehodov je na spletni strani Rajzefiber, Festival sprehodov 5.1, dosegljiv na naslovu https://www.rajzefiber.si/slo/fs. Festival sprehodov 5.1 ponuja spoznavanje kraja skozi oči mladih. Vidimo lahko, kaj jih v domačem kraju zanima, kako kraj čutijo oni.

Obiskovalce bodo skozi Malečnik vodili:

• Maks Oskar Rajšp
  • Ondina Naterer