Raziskovanje je osnova napredka in brez raziskav bi stagnirali. Se sprašuješ, kako delujejo stvari, zakaj se nekaj zgodi, kaj se je dogajalo v preteklosti …?

Če si radoveden in te raziskovalno delo veseli, imajo mladi v Sloveniji in njihovi mentorji možnost že v osnovni šoli sodelovati pri Mladi za napredek Maribora, kjer boš lahko potešil/a svojo radovednost, znanstveno in raziskovalno žilico ter prispeval/a k napredku.

Raziskovanje mladih v programu Mladi za napredek Maribora poteka vsako šolsko leto že od šolskega leta 1983/84, sprva v organizaciji Mestne občine Maribor, od 2007 pa pod okriljem ZPM Maribor. Program spodbuja in širi ustvarjalnosti in inovativnosti mladih, vas uči samostojnega raziskovalnega dela in vam vzbuja zavest o soodgovornosti za razvoj okolja v katerem živite. Samo odgovorni, ustvarjalni in samozavestni mladi ste lahko gonilo napredka, odrasli pa vam moramo dati pogoje, da razvijate svoje sposobnosti in talente ter da vaši predlogi zaživijo tudi v praksi.

Vabljeni vsi mladi raziskovalci.

Malečnik, marec 2023                                                                       Sabina Lešnik