Učenci 6. a, 6. b in 7. a razreda so 19. 10. 2017 v okviru tehniškega dne obiskali Lesarsko šolo v Mariboru. Zanimivi predstavitvi šole so prisluhnili z velikim navdušenjem. Čudovito prepletanje gozdarstva, lesarstva in oblikovanja so spoznali na teoretičen in praktičen način. Učenci so sodelovali v kvizu, spoznali so številne drevesne vrste, ki so zanimive v lesarski industriji. Seznanili so se z delom gozdarja. Videli so praktično delo podiranja dreves in razrez debla na prostem. Ogledali so si proces rezbarjenja in izdelavo intarzij. Sledil je ogled posameznih specialnih učilnic in tudi telovadnice. Pri praktičnem delu so nastali številni zanimivi izdelki iz lesa: štorklje, metuljčki (ki nadomestijo kravato)….Lesarska šola je predstavila tudi svoje prostočasne dejavnosti. Naše učence je najbolj pritegnilo streljanje z lokom. Za posebno doživetje je poskrbela tudi Živilska šola Maribor, ki je vsem obiskovalcem ponudila izdelek svojih dijakov – sladoled. Več v galeriji.

Malečnik, 19. 10. 2017                                                                                               Avtorica prispevka Simona Šket Žiberna