Šolska športna tekmovanja:

Ustvarjanje pogojev za kakovostno preživljanje prostega časa mladih s športom je ena izmen najpomembnejših nalog ne samo naše šole, temveč tudi celotne Slovenije. Šolska športna tekmovanja in številni športni dogodki, ki se jih udeležujemo so nepogrešljiv del dodatne ponudbe vsakega učenca. Z udeležbo na tekmovanjih učenci ne pridobijo le športnih veščin, ampak krepijo tudi svojo samozavest, vztrajnost, občutek pripadnosti, ustvarjanje novih prijateljstev in se trudijo za najboljše tekmovalne dosežke ter osebni napredek.

Redno gibanje in športne aktivnosti so temelj zdravega življenjskega sloga, kar je ključnega pomena za dolgoročno zdravje. S tem krepimo telo in duha ter se pripravljamo na izzive, ki nas čakajo v življenju.

Na šolska športna tekmovanja se bomo prijavljali tekom celotnega  šolskega leta glede na razpise šolskih športnih tekmovanj ter glede interesa naših učencev in učenk.

Učiteljica športa: Katja Kovač