V soboto, 16. 5. 2015, smo izvedli projekt ŠPORT IN ŠPAS – druženje in gibanje vseh generacij.

Otroci so povabili svoje starše, dedke, babice ter ostale sorodnike na skupno druženje in aktivno preživljanje prostega časa.

Po uvodnem razgibavanju smo se odpravili na pohod, katerega pot je bila prilagojena vsem udeležencem.

V ciljnem prostoru so se nam predstavile gasilke PGD Malečnik, policist s policijske uprave MB ter mariborski motorist reševalec. Dr. medicine nam je preveril krvni tlak. Ob poslušanju citer in harmonike smo se okrepčali ter si tako nabrali novih moči za športne igre, ki so se odvijale na šolskih igriščih.

Sobotni dopoldan smo zaključili s podelitvijo priznanj in nagrad najstarejšemu udeležencu in najmlajši udeleženki pohoda ter najštevilčnejši družini. Po zaslugi sponzorjev so bili nagrad deležni tudi vsi otroci, ki so pravilno izpolnili nagradni vprašalnik na temo zdravja.

Za pomoč in sodelovanje pri izvedbi projekta se vsem iskreno zahvaljujemo!