V sredo, 19. februarja 2020, so učenci 8. a in 8. b razreda imeli tehniški dan. Dan smo preživeli na Srednji elektro računalniški šoli Maribor, kjer smo z zanimanjem prisluhnili predstavitvi šole  in njenih programov ter možnosti zaposlitve po zaključku šolanja, nato pa smo se  pod vodstvom učiteljev in dijakov sprehodili po različnih delavnicah.  Dijaki so nam predstavili delovanje pametne hiše – inteligentne instalacije, 3D – tisk, nastajanje tiskanega vezja ter delovanje influenčnega generatorja. Učence so pritegnili razni poskusi, ki so jih lahko sami preizkusili, med njimi je bila tudi vožnja mobilnih robotov skozi labirint. Za sproščeno vzdušje je poskrbel e Bike, s katerim so se učenci lahko zapeljali, e Klopca ter obisk fitnesa. Učenci so se seznanili tudi s snemalnim studiom, kjer so lahko stopili za mikrofon in posneli kratek prispevek. Dijaki pa so na tem prispevku pokazali različne glasbene efekte in možnosti montaže zvoka. Učenci so lahko igrali na bobne, v računalniški učilnici pa so lahko pod mentorstvom učiteljev ter dijakov izdelali plakat ali spletno stran.

Utrinki v galeriji.

Učiteljica Tea Koračin